O nás

Cílem Světa plavání je rozšířit volnočasové aktivity dětí a rodičů v Jesenici a jejím širším okolí. Zaměřujeme se na kojenecké plavání a plavání dětí předškolního i školního věku. Pro rodiče, zejména maminky, nabízíme Aqua-fitness. Plavání je obecně nejuznávanějším sportem, který rovnoměrně zatěžuje hlavní svalstvo trupu i končetin a tím podporuje správný vývoj kostí, šlach i svalů. Nejen proto je nejoblíbenějším a nejzdravějším sportem. Je také skvělým přirozeným otužovacím prostředkem. I když v našich bazénech je voda vyhřívána na 31°C, resp. 34°C v případě malého bazénu.

Svět plavání má provozovnu v ulici Budějovická na západním okraji města Jesenice. Zařízení je ve svém okolí unikátní zejména tím, že má dva bazény (Velký foliový bazén se skimmery o rozměry 10 m x 4,8 m a Malý bazén nerezový bazén s přelivem o rozměrech  4,2 m x 4 m). Oba bazény mají technologii na úpravu slané vody. Tato technologie má pozitivní vliv na lidskou pokožku a eliminuje klasický chlorový zápach. Je tedy vhodná pro alergiky a lidi s citlivější pokožkou. Úprava vody je zajišťována pískovou filtrací, dále jsou instalovány středotlaké UV lampy v kombinaci s generátory ozónu a plně automatizované technologie na hlídání kvality vody.

Další přidanou hodnotou je vlastní velké parkoviště pro 50vozů, na uzavřeném pozemku o celkové ploše cca  1 200 m2, kde nehrozí, že by se děti dostaly nebo musely pohybovat v okolí rušných ulic. Pro kočárky je k dispozici uzamykatelná a prostorná kočárkárna.

V rámci Světa plavání je umístěna herna, kde mají děti možnost aklimatizace, která má pozitivní vliv na jejich zdraví (eliminuje možnost nastydnutí po absolvované lekci).

V zařízení jsou tři oddělené šatny s vlastními sprchami. Šatny jsou vybavené moderními skříňkami, přebalovacími pulty, ohrádkami a vysoušeči vlasů. Dostatečné sociální zázemí vybavené dávkovači mýdla, klienti tedy nemusí nosit své. Svět plavání má recepci, která dohlíží na hladký průběh a organizaci kurzů.

Prostory jsou zkolaudovány a zrekonstruovány. Na provoz dohlíží Krajská hygienická stanice.

Vlastnosti slané vody:

  • poloviční slanost lidské slzy.
  • funguje na principu elektrolýzy, kdy se do bazénové vody rozpustí 0,45% koncentrace soli. Při elektrolýze prochází elektrický proud mezi elektrodami instalovanými ve filtračním okruhu a z nich se do vody uvolňuje volný chlor a ten okamžitě dezinfikuje vodu. Volný chlor nezpůsobuje ve vodě při optimální koncentraci zápach, jako chlorové tablety a nemění její chuť.
  • nezpůsobuje žádné nepříznivé či alergické reakce
  • působí příznivě na pokožku, stejně jako mořská voda, nedochází k „louhování“ pokožky
  • má přirozené antiseptické účinky
  • nezpůsobuje pálení a červenání očí
  • uvolňuje svalstvo
  • působí regeneračně na nervovou soustavu a tím vytváří pocit svěžesti moře
  • Legionella nemá ráda slané prostředí
  • potlačuje růst mikrobů

Pevně věříme, že se nám podaří naplnit vaše očekávání, poskytnout vám stabilní zázemí a že se k nám budete s vašimi dětmi rádi vracet.