O nás

Cílem Světa plavání je rozšířit volnočasové aktivity dětí a rodičů v Jesenici a jejím širším okolí. Zaměřujeme se na kojenecké plavání a plavání dětí předškolního i školního věku. Pro rodiče, zejména maminky, nabízíme Aqua-fitness a cvičení v malé tělocvičně. Plavání je obecně nejuznávanějším sportem, který rovnoměrně zatěžuje hlavní svalstvo trupu i končetin a tím podporuje správný vývoj kostí, šlach i svalů. Nejen proto je nejoblíbenějším a nejzdravějším sportem. Je také skvělým přirozeným otužovacím prostředkem.

Svět plavání je umístěn v ulici Budějovická na západním okraji města Jesenice. Zařízení je ve svém okolí unikátní zejména tím, že má dva bazény (Velký bazén má rozměry 10 m x 4,8 m a Malý bazén 4,5 m x 3 m) s technologií úpravy slané vody. Tato technologie má pozitivní vliv na lidskou pokožku a eliminuje klasický chlorový zápach. Je tedy vhodná pro alergiky a lidi s citlivější pokožkou. Úprava vody je zajišťována pískovou filtrací, dále jsou instalovány středotlaké UV lampy v kombinaci s generátory ozónu a plně automatizované technologie na hlídání vody.

Další přidanou hodnotou je vlastní velké parkoviště na uzavřeném pozemku, kde nehrozí, že by se děti dostaly nebo musely pohybovat v okolí rušných ulic. Pro kočárky je k dispozici uzamykatelná a prostorná kočárkárna.

V rámci Světa plavání je umístěna herna, kde mají děti možnost aklimatizace, která má pozitivní vliv na jejich zdraví (eliminuje možnost nastydnutí po absolvované lekci).

V zařízení jsou tři oddělené šatny s vlastními sprchami. Šatny jsou vybavené moderními skříňkami, přebalovacími pulty, ohrádkami a vysoušeči vlasů. Dostatečné sociální zázemí vybavené dávkovači mýdla, klienti tedy nemusí nosit své. Svět plavání má  recepci, která dohlíží na hladký průběh a organizaci kurzů.

Prostory jsou zkolaudovány a zrekonstruovány. Na provoz dohlíží Krajská hygienická stanice.

Vlastnosti slané vody:

  • poloviční slanost lidské slzy.
  • funguje na principu elektrolýzy, kdy se do bazénové vody rozpustí 0,45% koncentrace soli. Při elektrolýze prochází elektrický proud mezi elektrodami instalovanými ve filtračním okruhu a z nich se do vody uvolňuje volný chlor a ten okamžitě dezinfikuje vodu. Volný chlor nezpůsobuje ve vodě při optimální koncentraci zápach, jako chlorové tablety a nemění její chuť.
  • nezpůsobuje žádné nepříznivé či alergické reakce
  • působí příznivě na pokožku, stejně jako mořská voda, nedochází k „louhování“ pokožky
  • má přirozené antiseptické účinky
  • nezpůsobuje pálení a červenání očí
  • uvolňuje svalstvo
  • působí regeneračně na nervovou soustavu a tím vytváří pocit svěžesti moře
  • Legionella nemá ráda slané prostředí
  • potlačuje růst mikrobů

Pevně věříme, že se nám podaří naplnit vaše očekávání, poskytnout vám stabilní zázemí a že se k nám budete s vašimi dětmi rádi vracet.

Dokumenty